پیشنهاد می شود از حالت شب استفاده نمایید. بدین منظور بر روی دکمه بالا کلیک کنید

دانلود با لینک مستقیم

آموزش تعمیر اتو پرس بایترون

آموزش تعمیر اتو پرس بایترون

1
(1)

دستگاه اتوپرس با پهنای صفحه حرارتی بالای خود و شدت بخار زیاد باعث باز شدن چروک لباس ها می گردد و در نتیجه در وقت و زمان صرفه جویی بسزایی دارد.زمانی که اتو پرس شما دچار مشکل می شود، دیگرهیچ عملکرد مثبتی ندارد. مثلا زمانی که اتو پرس بخار نداشته باشد و یا صفحه آن گرم نشود چروک لباس به هیچ وجه باز نمی شود.

در این مطلب آماده شده از مجموعه نیک تعمیر به مشکلات رایج اتو پرس بایترون اشاره میکنیم و نحوه عیب یابی و تعمیر اتو پرس بایترون را برای شما شرح می دهیم.چنانچه مشکل دستگاه شما بر طرف نشد و نیازمند راهنمایی بیش تر بودید با متخصصین تعمیرات اتو پرس درنیک تعمیرتماس بگیرید.

آموزش تعمیر اتو پرس بایترون  که بخار نمی‌ دهد

تمامی دستگاه هایی که با بخار سر و کار دارند باید درهفته یکباراستفاده شوند. اتو پرس ها هم جزء وسایلی هستند که بخار نقش مهمی در کارکرد آن ها  دارد. در صورت استفاده نکردن از دستگاه اجزای داخلی رسوب گرفته و شما را نیازمند سرویس اتو پرس می کند.

بهتر است قبل از استفاده از اتو پرس، منبع آب اتو پرس را چک نمایید. در صورتی که اب در منبع نباشد و یا کم باشد موجب بخار ندادن اتو پرس می شود.

در اتو پرس های بایترون برای رسیدن به بخار مناسب باید درجه حرارت به درستی تنظیم شده باشد. در صورتی که درجه حرارت به درستی تنظیم نشده باشد دستگاه به حد مناسب درجه حرارت نرسیده و بخار تولید نمی کند.

بعضی از مدل های اتو پرس دارای یک فیلتر حاوی رزین می باشند که کار آن گرفتن مقداری از سختی آب مخزن دستگاه می باشد. چنانچه این فیلتر در هر صورت به مشکل بخورد، دستگاه هیچ بخاری تولید نخواهد کرد.

در بعضی موارد دیده شده که منبع و فیلتر درست در جای خود قرار نگرفته است که همین عامل موجب بخار نکردن اتو پرس بایترون می شود. توصیه می شود بعد از ریختن آب در مخزن، فیلتر و مخزن آب اتو پرس را به شکل صحیح در جای خود قرار دهید.

 

اتو پرس ها دارای برد الکترونیکی می باشند و بسیار حساس به نوسان برق می باشند. کوچک ترین نوسان برق موجب می شود تا قسمت های مختلف دستگاه دچار مشکل شود. بهتر است از محافظ برق های استاندارد استفاده کنید.

 

اتو پرس ها برای تشکیل بخار در دو مدل طراحی شده اند، یک مدل دارای بویلر و یک مدل بدون بویلر، که هر دو مدل به شدت به املاح آب حساس هستند. آب های دارای املاح ( آب سخت) به شدت به دستگاه آسیب می زنند و رسوب گرفتگی موجب صدمه زدن به سایر قسمت های دستگاه و در نتیجه بخار ندادن اتو پرس می شود.

ریپورتاژ در سایت ایزی پی سی

آموزش سرویس اتو پرس بایترون که داغ  نمی شود

زمانی که ترموستات اتو پرس عملکرد خود را از دست بدهد، موجب گرم نکردن اتو پرس بایترون و یا بیش از حد گرم شدن دستگاه می شود. راه حل آن تعویض و یا در صورت امکان تعمیر ترموستات می باشد.

زمانی که از دستگاه اتو پرس بیش از حد استفاده شود، در دستگاه های بی کیفیت باعث سوختن المنت و سیم کشی می شود. که در تعمیرات اتو پرس بایترون المنت سوخته را تعویض می کنند. المنت به هیچ وجه قابل تعمیر نمی باشد.

 

زمانی که برد الکترونیکی اتو پرس به دلایلی مانند نوسان برق و استفاده نکردن طولانی مدت از دستگاه، دچار مشکل شود موجب می شود تا ولتاژ مناسب به المنت دستگاه نرسد و باعث گرم نکردن اتو پرس  شود.

تبلیغات ریپورتاژ آگهی

تعمیرات اتو پرس بایترون که صدا می دهد

بعضی از مدل های اتو پرس فاقد برد الکترونیکی میباشد که دارای المنت، ترموستات، پمپ‌ و تعداد محدودی سنسور میباشد. در مدل دیگر که دارای برد الکترونیکی لست، شرایط خاصی در نحوه کارکرد و نحوه نگهداری دارد.بوق زدن دستگاه اتو پرس یکی از ارور های این مدل از دستگاه است که موجب  مشکلاتی مانند گرم نشدن اتو پرس می شود.

 

در سرویس و عیب یابی اتو پرس بایترون با تعویض قطعات اساسی برد، این ارور بر طرف می گردد.

راه حل ساده برای جلوگیری از بوق زدن اتو پرس این میباشد که از دستگاه اتو پرس هر هفته استفاده کنید و این موضوع باعث میشود هم برد الکترونیکی دستگاه و هم قسمت بخاربه مشکل نخورد.

 

منبع: نیک تعمیر

       دانلود
به این برنامه امتیاز دهید

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد امتیازها: 1

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *