پیشنهاد می شود از حالت شب استفاده نمایید. بدین منظور بر روی دکمه بالا کلیک کنید

دانلود با لینک مستقیم

دختران دم بخت به چه هنرهایی مسلط باشند؟

دختران دم بخت به چه هنرهایی مسلط باشند؟

5
(2)

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده هر انسانی لازم است ده مهارت اصلی زندگی را داشته باشد تا از نظر روحی سالم باشد. سازمان بهداشت جهانی، مهارت‌های زندگی را این‌گونه تعریف می‌کند:

Life Skills are abilities for addaptive and positive behaviour that enebles individuals to deal effictively with the demands and challenges of everyday life

ترجمه: مهارت‌هایی برای تطبیق و رفتار مثبتی که فرد را قادر می‌کند به‌طور مؤثر با چالش‌های زندگی روبرو شود.

تطبیق: یعنی فرد انعطاف‌پذیر است و می‌تواند در شرایط متفاوت، واکنش‌های مناسب نشان بدهد.

رفتار مثبت: یعنی شخص می‌تواند در سخت‌ترین شرایط، رو به جلو حرکت کند و نور امید را پیدا نماید.

مهارت‌های زندگی به تعریف سازمان جهانی بهداشت به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود:

  • مهارت‌های اجتماعی
  • مهارت‌های فکر کردن
  • مهارت‌های احساسی

مراقبت‌های شخصی

میانه‌روی و تعادل را به وی آموزش دهید. این میانه‌روی را باید بتواند در مورد همه چیز رعایت کند مثلا در مورد آرایش کردن، به او بگویید نه آنقدر آرایش کند که صورتش مانند دلقک‌های سیرک بشود نه آنقدر از خود غافل شود که توجهی به ظاهر خویش نداشته باشد. حتما پیشنهاد می کنیم بدنسازی یاد بگیرید

مسئولیت پذیری مالی

به دختر خود در مورد خریدهای خانه آموزش دهید. و نحوه کرایه کردن چیزهایی مثل اتومبیل و غیره و توصیه‌های لازم در این زمینه را به وی بگویید. پرداخت آنلاین و استفاده از کارت‌های اعتباری شبکه بانکی یا غیر از شبکه بانکی از جمله موارد آموزشی ضروری است، زیرا اینها آموزش‌هایی هستند که او در زندگی روزمره به آنها نیاز دارد. توجه داشته باشید دختر شما در هر سنی که باشد یادگیری این موارد برایش زود نیست.

حفظ هویت و شخصیت

ممکن است دختر شما به خاطر نبوغی که در زمینه ریاضی یا کارهای هنری دارد، مغرور شده باشد و همین غرور او را از جمع دوستان و هم سن و سال‌هایش جدا کرده باشد و همین تنهایی او را بیازارد. پس به او بیاموزید که هر کسی در جایگاهی خاص صاحب ویژگی منحصر به فردی است و لزومی برای فخرفروشی وجود ندارد.

کارهای منزل

هر دختر خانمی یک روزی ازدواج می‌کند و باید مسئولیت یک خانه را به عهده بگیرد. پس چه بهتر که از قبل مهیای این مسئولیت باشد و کارهای منزل از قبیل شستن ظروف، جارو کردن، اتو کشی و … را بلد باشد. یادگیری کارهای خانه هیچوقت مانعی برای اینکه مثلا این دختر خانم کارشناس علوم موشکی شود، نخواهد شد. حالا اگر دختری نقاشی بلد باشد یک امتیاز مثبت است.

آرایشگری

امروزه به دلیل تغییر در سبک زندگی، زیبایی و رسیدگی به پوست و مو، دیگر متعلق به قشر خاصی از جامعه نیست. بسیاری از افراد در طی یک سال، زمان و هزینه زیادی برای دریافت خدمات پوست و مو صرف می‌کنند به همین دلیل آرایشگری یکی از مشاغل پردرآمد است.

هر چقدر گزینه‌های متعدد انتخاب سبک زندگی، ‌برای یک دختر خانم جوان بیشتر فراهم باشد، شرایطی را که فراهم می‌کند که او بتواند یک موقعیت بی مانند و خاص و ویژه خود را بسازد، مهیاتر است. برای اینکه دختر خانم شما مستقل‌تر باشد، باید او را بیشتر راهنمایی کنید. آنچه مسلم است این است که او نمی‌داند چه سوالاتی باید بپرسد اما شما پاسخ‌های مورد نیاز او را می‌دانید.

       دانلود
به این برنامه امتیاز دهید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیازها: 2

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید