پیشنهاد می شود از حالت شب استفاده نمایید. بدین منظور بر روی دکمه بالا کلیک کنید

دانلود با لینک مستقیم

با راه اندازی فروشگاه اینترنتی کالای خود را به سراسر ایران بفروشید

با راه اندازی فروشگاه اینترنتی کالای خود را به سراسر ایران بفروشید

0
(0)

مقدمه

از زمانی که اولین نمونه از فروشگاه اینترنتی در ایران راه اندازی شد، تا به امروز هزاران کسب و کار مختلف وارد فضای اینترنت و فروش مجازی محصولات و خدمات خود شده اند. آسان کردن فرآیند تهیه کالا یا خدمات برای مشتریان و بالا رفتن نرخ فروش، یکی از اصلی ترین اهداف راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی است.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی مانند یک فروشگاه واقعی است اما در قالب یک وب سایت برای شما نمایش داده می شود. شما در این فروشگاه مانند یک فروشگاه واقعی قادر به گشت و گذار بین اجناس یا خدمات، خرید و پرداخت هزینه آن و دریافت کالا یا خدمات به صورت کالای فیزیکی و یا فایل قابل دانلود خواهید بود.

انواع فروشگاه اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی، بر اساس نوع محصول یا خدمات ارائه شده، به دو دسته فروشگاه های با کالای فیزیکی و فروشگاه های کالای دیجیتال تقسیم می شوند.

 

فروشگاه های کالای فیزیکی

در این فروشگاه ها، اجناس و محصولاتی که به صورت فیزیکی قابل لمس هستند و پس از ثبت سفارش به آدرس خریدار ارسال می شوند به فروش می رسند. فروشگاه دیجی کالا یکی از نمونه فروشگاه های کالای فیزیکی است.

فروشگاه های کالای دیجیتال

در فروشگاه های کالای دیجیتال، معمولا کالای فیزیکی وجود ندارد. در این فروشگاه ها محصولات در قالب عکس، فیلم، فایل و یا نرم افزار، پس از ثبت سفارش و پرداخت هزینه، برای خریدار قابل دانلود خواهند بود.

سایت فرادرس نمونه ای از این دسته از فروشگاه های اینترنتی است.

مزیت های فروشگاه اینترنتی

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی، مزایای زیادی دارد تا جایی که بیشتر کسب و کارهای فیزیکی نیز ترجیح می دهند بخشی از فعالیت خود را در قالب فروشگاه خودشان در فضای مجازی دنبال کنند. برخی از این مزایا عبارتند از :

 • دسترسی به توضیحات مربوط به محصولات
 • حذف حمل و نقل کالا توسط خریدار و تحویل آن در آدرس دلخواه مشتری
 • تعویض کالا در صورت نیاز
 • صرفه جویی در زمان
 • کاهش ترافیک
 • امکان بررسی کامل پیش از خرید و مقایسه محصولات مشابه با یکدیگر
 • افزایش فروش به دلیل در دسترس بودن فروشگاه در کل کشور
 • امکان جذب مشتری بیشتر از طریق تبلیغات گسترده در فضای مجازی

یک فروشگاه اینترنتی شامل چه قسمت هایی می شود

یک فروشگاه اینترنتی شامل چه قسمت هایی می شود؟

یک فروشگاه اینترنتی شامل قسمت های مختلفی است که فرآیند خرید و دریافت کالا یا خدمات را برای مشتریان امکان پذیر می کند. این قسمت ها عبارتند از :

 • منوی فروشگاه شامل دسته بندی ها و زیر مجموعه های آنها برای هر یک از محصولات ارائه شده
 • فیلترها برای دسترسی هر چه بهتر شامل رنگ بندی، سایز، مدل، برند و ….
 • سبد خرید با امکان حذف و اضافه کردن
 • امکان عضویت برای ساماندهی هر چه بهتر اعضا
 • امکان انتخاب روش پرداخت هزینه ( پرداخت آنلاین، در محل و یا واریز به شماره حساب و ارسال فیش واریزی)
 • امکان استفاده از کدهای تخفیف در هنگام پرداخت هزینه کالا یا خدمات
 • امکان قیمت گذاری محصولات و اعمال تخفیفات دوره ای
 • امکان جستجو بر اساس نوع و یا نام محصول
 • دارا بودن پنل مدیریتی با امکاناتی شامل مدیریت موجودی کالا، نمایش گزارش های فروش در قالب نمودار، وضعیت سفارشات ثبت یا کنسل شده، مدیریت روش های مربوط به حمل و نقل محصولات، قابلیت تعریف تخفیفات دوره ای بر روی قیمت کالاها و یا خدمات، سیستم مربوط به مدیریت درگاه های پرداخت
 • امکان جستجوی پیشرفته
 • قابلیت مقایسه محصولات
 • بخش نظرات

و مواردی از این قبیل که در هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان می توانید با مشورت با طراح و یا تیم طراحی سایت، آنها را نیز در سایت فروشگاهی خود اضافه کنید.

مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی

پس از اینکه شما تصمیم به انتقال تمام یا بخشی از کسب و کار خود به فضای مجازی گرفتید و سفارش راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را یه یک طراح سپردید، مراحل زیر توسط طراح یا تیم طراحی برای راه اندازی سایت شما طی خواهد شد. در هر یک از این مراحل نیز، نظر شما در طی روند کار موثر و تعیین کننده خواهد بود. این مراحل عبارتند از :

تعریف سایت فروشگاهی بر اساس نوع محصول یا خدمات

بعضی از محصولات خاص به انتخاب صاحب کسب و کار، ممکن است نیاز به نوع خاص از طراحی داشته باشند از این رو بهتر است تا نوع محصول یا خدماتی که قصد ارائه آنها در فروشگاه خود را دارید، در هنگام طراحی سایت مشخص باشد.

انتخاب نام فروشگاه

نام یک فروشگاه آنلاین، در واقع بخشی از تبلیغات برای شناساندن فروشگاه و ماندگار کردن آن در ذهن افراد است. در انتخاب نام فروشگاه آنلاین، نوع محصول یا خدمات ارائه شده در آن، نقش بسیار مهمی دارد. این نام بهتر است کوتاه و در بردارنده جنبه های کسب و کار شما باشد. برای انتخاب این نام می توانید از یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

خریداری هاست و دامنه

خریداری هاست و دامنه

فروشگاه اینترنتی نیز مانند هر سایت دیگری، نیاز به یک هاست و دامنه دارد. این هاست و دامنه را می توانید خودتان خریداری کنید و یا با راهنمایی تیم طراحی یا شخص طراح سایت، تهیه فرمایید.

طراحی بخش های مختلف وب سایت

اصلی ترین مرحله راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی مربوط به طراحی بخش های مختلف سایت آن است. این طراحی شامل طراحی های گرافیکی، کدنویسی های مربوط به سایت و مسائلی از این قبیل است. در بخش هایی مانند بخش طراحی قسمت های گرافیکی سایت، نظر شما در انتخاب طرح مورد نظر، نقش اصلی را ایفا می کند.

راه اندازی وب سایت بر یکی از بسترهای مدیریت محتوا

هر سایت در اینترنتی توسط یک سیستم مدیریت محتوا، اداره می شود. این سیستم مدیریت محتوا، امکاناتی را برای بارگذاری مطالب، ویرایش، حذف و مواردی از این قبیل، در اختیار شما قرار می دهد. انتخاب سیستم مدیریت محتوا نیز با نظر شما می تواند از بین نمونه های رایگان مانند وردپرس یا نمونه های غیر رایگانی مانند جوملا، دروپال یا …. انجام شود.

بارگذاری محتوا

این بخش شامل قرار دادن اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات در سایت، قرار دادن عکس یا ویدئو و مسائلی از این قبیل است که می تواند توسط شخص شما و یا یک متخصص دیتا اینتری انجام شود.

اخذ مجوزهای قانونی

تمامی سایت هایی که محصول یا خدماتی را در بستر اینترنت به فروش می رسانند، ملزم به دریافت مجوزهای مربوطه از جمله نماد اعتماد الکترونیک می باشند. دارا بودن این مجوزها، برای دریافت درگاه پرداخت ضروری است.

راه اندازی درگاه پرداخت

شما می توانید پس از دریافت نماد اعتماد الکترونیک، نسبت به ثبت درخواست برای دریافت درگاه پرداخت از یکی از بانک های عضو شبکه شتاب، اقدام کنید.

تبلیغات

پس از راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی، نوبت به تبلیغات گسترده برای جذب مشتری می رسد. در مورد انتخاب کارآمدترین شیوه تبلیغ برای معرفی شدن سایت شما به مخاطبان، بهتر است از یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی

هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی

هزینه راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی، به عواملی مانند امکانات فروشگاه، زمان لازم برای راه اندازی، هزینه هاست و دامنه، طراحی های گرافیکی، هزینه برنامه نویسی برای بخش های مازاد، نوع سیستم مدیریت محتوا و مواردی از این دست بستگی دارد و نمی توان هزینه ثابتی برای آن در نظر گرفت و بهتر است در این رابطه پیش از ثبت سفارش، با طراح و یا تیم طراحی به توافق برسید.

سفارش راه اندازی فروشگاه اینترنتی

کارشناسان یوآینت، خدمات مربوط به طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی را با هزینه ای مناسب و کیفیت مطلوبی، انجام می دهند. اگر کسب و کارتان رونق قبل را ندارد، اگر می خواهید محصولاتتان را به سراسر ایران بفروشید، اگر به دنبال کسب اعتبار و رونق بیشتر کسب و کارتان هستید و اگر پیشرفت در مسیر، شعار اصلی شما است، هر چه زودتر فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید. شما می توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر در این مورد، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در پایان از نگاه پر مهر شما کمال تشکر را داریم و امیدواریم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

       دانلود
به این برنامه امتیاز دهید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *