پیشنهاد می شود از حالت شب استفاده نمایید. بدین منظور بر روی دکمه بالا کلیک کنید

دانلود با لینک مستقیم

معرفی و بررسی وبسایت آموزشی بیاموز (b-amooz)

معرفی و بررسی وبسایت آموزشی بیاموز (b-amooz)

4
(7)

یادگیری زبان در دنیای امروز به یک مهارت اولیه تبدیل شده و با پیشرفت تکنولوژی ابزارهای یادگیری هم بهبود پیدا کرده‌اند. گرچه این ابزارها هنوز نمی‌توانند انتقال دانش یا مهارت را به طور مستقیم برای انسان انجام دهند اما کمک زیادی به بهبود و تسهیل روند یادگیری در انسان می‌کنند.

مجموعه بیاموز به طور فعال در زمینه تولید ابزارهای آموزشی در حوزه آموزش زبان‌های خارجی فعالیت می‌کند. در این مطلب قصد داریم یکی از محصولات این مجموعه یعنی وبسایت زبان بیاموز را بررسی کنیم.

زبان‌های پوشش داده شده در وبسایت

  • آموزش زبان انگلیسی : آشنایی با زبان انگلیسی در دنیای امروز تقریبا یک ضرورت است. بدون توجه به شغل یا تحصیلات یک فرد، آشنایی با انگلیسی می‌تواند درهای زیادی را در فضای شغلی، تحصیلی و حتی تفریحی برای او باز کند. شاید به همین دلیل هم باشد که وبسایت بیاموز محتوای انگلیسی بیشتری نسبت به بقیه زبان‌ها دارد.
  • آموزش زبان آلمانی : بیشتر افرادی که مایل به یادگیری آلمانی هستند، آن را برای مهاجرت به این کشور یاد می‌گیرند. آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی جهان است. البته این زبان همچنین زبان فلسفه، شعر و علوم طبیعی نیز هست و دانستن آن کمک زیادی به شما در استفاده از محتوای فنی می‌کند.
  • آموزش زبان فرانسه : در روزگاری نه چندان دور، زبان فرانسه زبان شماره یک جهان به شمار می‌رفت. گرچه این زبان با آن دوره فاصله گرفته اما همچنان یکی از مهمترین و محبوب‌ترین زبان‌های دنیاست. گذشته از آن بخش بزرگی از کشور کانادا و قاره افریقا به این زبان صحبت می‌کنند و این موضوع یادگیری این زبان را از بعد مهاجرتی هم با اهمیت می‌کند.
  • آموزش زبان ترکی استانبولی : کشور ترکیه یکی از تاثیرگذارترین همسایه‌های ایران است. با توجه به ریشه فرهنگی مشترک بین دو کشور، یادگیری زبان ترکی به نسبت زبان‌های اروپایی برای فارسی‌زبانان ساده‌تر خواهد بود. همچنین ترکیه و ایران حجم تجارت مشترک بزرگی هم دارند، این موضوع زبان ترکی استانبولی را به یکی از زبان‌های مهم تجاری در ایران تبدیل کرده است.

بخش‌های آموزشی

وبسایت زبان بیاموز در حال حاضر دارای سه بخش اصلی آموزشی است، این بخش‌ها برای هر چهار زبان تحت پوشش این وبسایت فعال هستند:

اموزش زبان فرانسه

واژه‌آموزی

بخش واژه‌آموزی بزرگترین بخش این وبسایت است. این بخش خود به 6 زیر بخش تقسیم می‌شود:

  • واژگان سطح‌بندی شده: در این بخش واژگان بر اساس سطح‌بندی چهارچوب اروپایی به صورت مبتدی تا پیشرفته در دسترس شما قرار می‌گیرند.
  • پرکاربردترین واژه‌ها: این بخش شامل پرکاربردترین واژه‌های هر زبان براساس میزان کاربرد است.
  • واژگان کتاب‌ها: این بخش شامل واژگان کتاب‌های مهم آموزشی هر زبان مانند کتاب‌های آموزشگاهی، کتابهای آمادگی آزمون و … می‌شود.
  • واژه‌آموزی موضوعی: در این بخش واژه‌ها براساس موضوعات متفاوت در هر زبان دسته‌بندی شده‌اند.
  • عبارات کاربردی: بخش عبارات کاربردی شامل لیستی از عبارات و جملات است که در موقعیت‌های روزمره استفاده می‌شوند.
  • اصطلاحات و ضرب‌المثل‌ها: این بخش همانطور که از نامش بر‌می‌آید شامل لیستی دسته‌بندی شده از اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های هر زبان است.

بخش واژه‌آموزی شامل مجموعه‌ای از امکانات مانند مثال برای واژگان، مترادف و متضاد واژگان، توضیحات گرامری و مفهومی واژگان و استفاده از فلش‌کارت برای یادگیری بهتر کلمات هم می‌شود.

اموزش زبان انگلیسی

گرامر یا دستور زبان

بخش گرامر در وبسایت در واقع یک کتابخانه موضوعی گرامر است. در این بخش مباحث مختلف گرامری هر زبان براساس موضوع دسته‌بندی شده‌اند و کاربر می‌تواند با انتخاب هر موضوع درس گرامری کامل مرتبط با آن را مطالعه کند.

الفبا و آواشناسی

بخش الفبا و آواشناسی ابتدا به معرفی حروف الفبای هر زبان می‌پردازد و نحوه تلفظ هر حرف را بررسی می‌کند. سپس در این بخش با نحوه تلفظ حروف فونتیک IPA پرداخته می‌شود. از طریق یادگیری الفبای IPA شما می‌توانید نحوه تلفظ هر واژه‌ای را در هر زبانی به سادگی تشخیص دهید.

       دانلود
به این برنامه امتیاز دهید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد امتیازها: 7

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *