پیشنهاد می شود از حالت شب استفاده نمایید. بدین منظور بر روی دکمه بالا کلیک کنید

دانلود با لینک مستقیم

13 نکته مهم قبل از خرید دوربین مداربسته

13 نکته مهم قبل از خرید دوربین مداربسته

5
(12)

داشتن اطلاعات کافی و مفید قبل از خرید دوربین مداربسته به شما کمک می کند که مناسب ترین سیستم حفاظتی دوربین مداربسته خود را انتخاب کنید. باید برسی کنید که به چه علتی به نصب دوربین مداربسته نیاز دارید؟ به چند دوربین نیاز دارید؟ و… ایمن موج ثامن نمایندگی دوربین مداربسته مشهد سعی دارد در این مقاله 13 نکته مهم قبل از خرید دوربین مداربسته را به شما بگویید.

13 نکته مهم قبل از خرید دوربین مداربسته

تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز

اکثرا تعداد دوربین هایی که نیاز دارید با توجه به مکان هایی که می خواهید تصاویر آن جا را ضبط کنید مشخص می شود. برای مثال اگر قصد نصب دوربین مداربسته در منزل خود را دارید باید مکان های مهمی مانند پارکینگ، درب ورودی ساختمان، درب ورودی منزل، ورودی پله ها و آسانسور، پشت بام و… را درنظر بگیرید. و یا اگر دوربین مداربسته را برای فروشگاه خود می خواهید باید مکان های خاصی مانند درب ورودی فروشگاه، صندوق، انبار و… را مدنظر خود قرار دهید.

دوربین مداربسته یا دزدگیر

در واقع به کمک دوربین مداربسته لحظات وقوع جرم ثبت می شود حتی اگر با وجود اعلان دزدگیر، فرد سارق موفق به فرار از صحنه شده باشد. با داشتن تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته پلیس، فرد مجرم را شناسایی و دستگیر خواهد کرد. همچنین اگر دزدگیر دچار خطا شده باشد و آژیر یا پیام اشتباه ارسال کرده باشد شما می‌توانید به کمک تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته مطلع شوید که آیا آژیر دزدگیر به اشتباه به صدا در آمده است یا خیر. پیشنهاد تیم ایمن موج ثامن به شما این است که برای تامین حداکثری امنیت راه حل ترکیبی را استفاده کنید. شما با استفاده همزمان از این دو ابزار می‌توانید بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید.

دوربین مداربسته یا دزدگیر

کیفیت تصویر دوربین مداربسته

کیفیت تصویر دوربین مداربسته بستگی به این دارد که شما چه نیازی به دوربین دارید؟ هرچقدر رزولوشن دوربین مداربسته بالاتر باشد شما تصاویری با شفافیت، وضوح و قدرت تفکیک بالاتری دریافت خواهید کرد. پس ابتدا باید مشخص کنید چه نیازی به دوربین مداربسته دارید و سپس کیفیت تصویر مناسب خود را انتخاب کنید.

قابلیت دید در شب دوربین مداربسته

قابلیت دید در شب در دوربین مداربسته بسیار مفید می باشد، زیرا به شما این امکان را می دهد تا تصاویر را حتی در شب با وضوح قابل قبولی ضبط و مشاهده کنید. حتی اگر شما دوربین خود را در فضای بیرونی نصب نمی کنید باز هم پیشنهاد می کنیم دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب تهیه کنید؛ زیرا در فضاهای داخلی، زمانی که هیچ نوری نباشد همانند شب تاریک می شود و تصاویر ضبط شده مناسب نخواهد بود. اگر می خواهید دوربین مداربسته بدون دید در شب خریداری کنید باید همیشه فضای ضبط تصاویر دوربین مداربسته را روشن نگه دارید.

برند دوربین مداربسته

امروزه با بودن برند های مختلف و بسیاری که وجود دارن انتخاب برند مناسب می تواند از سخت ترین کار ها باشد.
استفاده از برندهای معتبر، مانند داهوا، هایک ویژن، فالکن، هامر و… دارای یک سری مزایای برای خریدار می باشد که اگر بخواهیم چند نمونه از این مزایا را نام ببریم می توانیم به طول عمل بیشتر دوربین مداربسته،

برد یا دوربین مداربسته

این که سیستم های دوربین مداربسته شما تا چه مسافتی تصاویر را ضبط کند نیز مهم است. هرچقدر که بخواهید مسافت بیشتری را ضبط کنید باید دوربین با کیفیت تری را انتخاب کنید و به قدرت زوم اپتیکال دوربین نیز توجه کنید. این نکته را فراموش نکنید که برد دوربین مداربسته با برد دید در شب دوربین مداربسته متفاوت می باشد.

دوربین مداربسته بی سیم یا با سیم

سیستم دوربین مداربسته با سیم یا آنالوگ از قدیمی ترین و محبوب ترین دوربین ها هستند و اگر فضای شما کوچک باشد دوربین مداربسته سیمی پیشنهاد می شود. اما اگر فاصله دوربین ها از هم و از دستگاه ضبط بسیار دور می باشد بهتر است از دوربین های بی سیم یا تحت شبکه استفاده کنید، زیرا هزینه کابل کشی برای شما کم می شود و از طریق WIFI دوربین ها به هم متصل می شوند. توجه داشته باشید که دوربین مداربسته بی سیم فقط برای تبادل اطلاعات نیازی به سیم ندارد، اما برای تامین برق به کابل نیاز دارند. نکته ی قابل توجه دیگری که باید بدانید این است که دستگاه ضبط دوربین مداربسته بی سیم با دوربین مداربسته با سیم متفاوت است، دوربین مداربسته تحت شبکه یا بی سیم به کمک دستگاه NVR و دوربین مداربسته آنالوگ یا با سیم به کمک دستگاه های XVR/DVR تصاویر خود را ضبط میکنند.

قیمت دوربین مداربسته

قیمت دوربین مداربسته برای همه مهم هست، هیچکس دوست ندارد که پول خود را دور بریزد یا هزینه اضافی بکند. قیمت دوربین مداربسته بسته به نوع آن و قابلیت هایی که دارد متفاوت است. از جمله عواملی که بر قیمت دوربین مداربسته تاثیر گذار هستند می توان به لنز دوربین مداربسته، جنس بدنه، کیفیت تصویر، برند دوربین مداربسته و… اشاره کرد.

انتخاب هارد مناسب

شما ابتدا باید بدانید که میخواهید تصاویر دوربین مداربسته شما چند روز ضبط شود و سپس با توجه به تعداد دوربینی که دارید، کیفیت تصاویر دوربین مداربسته و… هارد مناسب خود را انتخاب کنید. برای مثال شما با یک هارد 4 ترابایت میتوانید تصاویر 6 دوربین را به مدت یک هفته ذخیره کنید.

علاوه بر فضای ذخیره سازی هارد، شما باید به برند هارد خود نیز دقت کنید، برای ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته معمولا از هارد های دو برند معتبر سیگیت و وسترن استفاده می شود. اما خود این دو برند نیز هارد های مختلفی دارند. پیشنهاد کارشناسان ایمن موج ثامن به شما این است که بهتر است از هارد وسترن رنگ بنفش استفاده کنید زیرا هارد بنفش شرکت وسترن مخصوص کاربری نظارتی هست و برای دوربین مداربسته که به صورت 24 ساعته درحال ضبط است بسیار مناسب است.

انتخاب هارد مناسب در دوربین مداربسته

قابلیت زوم دوربین مداربسته

در دوربین مداربسته دو نوع قابلیت زوم وجود دارد:

دوربین مداربسته با قابلیت زوم دیجیتال

دوربین مداربسته با قابلیت زوم اپتیکال

در بعضی از موارد برای بهتر دیدن و پیدا کردن مدارکی خاص مثل چهره افراد و یا پلاک خودرو و… نیاز به زوم در تصاویر است. زومی که باعث افت کیفیت تصاویر دوربین مداربسته نیز نشود.

اگر شما نیاز به زوم زیاد دارید پیشنهاد تیم ایمن موج ثامن به شما این است که از دوربین مداربسته با قابلیت زوم اپتیکال استفاده کنید.

دستگاه ظبط XVR/DVR

فرق این دو دستگاه ضبط تنها بستگی به نوع دوربین مداربسته شما دارد اگر از دوربین مداربسته آنالوگ استفاده می کنید باید از دستگاه DVR به همراه کابل کواکسیال استفاده کنید. اما اگر از دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده می کنید باید از دستگاه NVR همراه با کابل CAT استفاده کنید.

تعداد کانال در دستگاه ضبط

هنگام خرید باید به تعداد کانالی که بر روی دستگاه ضبط وجود دارد دقت کنید زیرا آن تعداد دوربین هایی می باشد که می توانید به دستگاه ضبط خود متصل کنید. برای مثال اگر شما دستگاه ضبط 4 کانال تهیه کنید، نمی توانید بیشتر از 4 دوربین مداربسته نصب کنید. توجه داشته باشید که دستگاه های ضبط تنها با تعداد کانال های 4، 8، 16، 32، 64 و 128 تولید می شوند و شما باید توجه داشته باشید اگر قصد خرید 5 عدد دوربین بجای 4 عدد را دارید دیگر نمی توانید از دستگاه 4 کانال استفاده کنید و همچنین دستگاه 5 کانال نیز در بازار موجود نمی باشد و شما باید از دستگاه های 8 کانال استفاده کنید.

محصولات دارای گارنتی

قبل از خرید سیستم حفاظتی دوربین مداربسته خود باید به گارنتی محصولات دقت کنید. اگر از یک شرکت نامعتبر دوربین مداربسته خریداری کنید. گارانتی و کیفیت تصویر آن بسیار پایین می باشد و در صورت وجود هر گونه مشکل آن شرکت مسئولیت آن را بر عهده نمی گیرد.
اما جای نگرانی نیست شما تنها کافیست از شرکت های معتبر و همچنان از برند های معروف و محبوب سیستم حفاظتی دوربین مداربسته خریداری کنید، تا دیگر تحت هیچ شرایطی نگرانی برای گارانتی محصولات خود نداشته باشید.

شما می توانید با خریداری دوربین مداربسته و سیستم های حفاظتی از گروه فنی مهندسی ایمن موج ثامن، از مشاوره و بازید رایگان، گارانتی اصلی و معتبر و همچنین خدمات پس از فروش ما برخوردار شوید.

دوربین مداربسته

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت ایمن موج ثامن انواع سیستم های حفظاتی و دوربین مداربسته را خریداری کنید. و همچنان می توانید از بازدید و یا مشاوره رایگان ما کمال استفاده را ببرید.

ما در سایت ایمن موج ثامن تلاش کردیم تا همیشه پاسخگو و برطرف کننده نیاز مشتریان عزیز باشیم و همچنین با داشتن 10 سال تجربه آماده دادن مشاره رایگان به شما می باشیم.

       دانلود
به این برنامه امتیاز دهید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیازها: 12

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *